Vacature Lid Patiëntenraad Zaans Medisch Centrum

Wil jij onze Raad van Bestuur adviseren over onderwerpen die voor onze patiënten van belang zijn? Word dan lid van de Patiëntenraad!

Wat bieden wij?

Een bescheiden vacatie- en onkostenvergoeding

De kans om een bijdrage te leveren aan goede ziekenhuiszorg

Start medio april

Wat vragen wij?

Je bent minimaal 10 uur per maand (verdeeld over 4 weken) beschikbaar

Je beschikt over goede mondelinge, digitale en schriftelijke vaardigheden

Je kunt je inleven in de algemene belangen van patiënten

Waarom ZMC ?

  • Open, informele werksfeer
  • Korte lijntjes tussen de afdelingen en weinig hiërarchie
  • Veel ruimte voor eigen inzicht en ontwikkeling

Beste toekomstig lid van de PTR,

Mijn naam is Liesbeth de Boer, Ambtelijk Secretaris (AS) van de Patiëntenraad (PTR). Ik maak graag kennis met je, want wij zijn op zoek naar een nieuw lid PTR van het ZMC, start medio april. Wat doet een lid PTR en wat vragen wij? Hieronder lees je er meer over.

Waarom je lid wilt worden van de PTR? 

De PTR is een wettelijk verplichte adviesraad (conform de WMCZ 2018), die de gemeenschappelijke belangen behartigt van patiënten van het ZMC op alle locaties van het ZMC. De PTR omvat zeven leden, allen vrijwilligers, en worden ondersteund door een ambtelijk secretaris van het ZMC. Als lid word je benoemd voor maximaal twee perioden van vier jaar. Wij vergaderen elke tweede dinsdagmiddag van de maand. En om de maand is er aansluitend een overlegvergadering met de Raad van Bestuur. Tweemaal per jaar wordt overleg gevoerd met de Raad van Toezicht. Wij behandelen geen individuele klachten, daarvoor is er een klachtenfunctionaris. De PTR adviseert de Raad van Bestuur en management over onderwerpen die voor patiënten van belang zijn zoals kwaliteit van zorg- en dienstverlening, patiëntparticipatie, communicatie, bejegening, veiligheid, voeding, toegankelijkheid, maar ook begroting en jaarrekening.

Wat ga je doen? 

  • Je neemt deel aan de vergaderingen van de PTR en bereidt deze goed voor.
  • Je draagt actief bij aan de inhoud van adviezen van de PTR aan de Raad van Bestuur en management.
  • Je maakt actief deel uit, namens de PTR, van een of meerdere werkgroepen van het ZMC en maakt een verslag van overleggen.
  • Je onderhoudt contacten binnen en buiten het ZMC op het gebied van patiënten belang.
  • Je volgt de ontwikkelingen van de gezondheidszorg in het algemeen en die van het ZMC in het bijzonder en je informeert je over actuele thema´s die van belang zijn voor patiënten.

Wat we jou te bieden hebben als je hier komt werken 

  • De kans om een bijdrage te leveren aan goede ziekenhuiszorg in het Zaans Medisch Centrum.
  • De mogelijkheid om de ontwikkelingen binnen het ZMC van nabij te volgen.
  • De mogelijkheid om invloed uit te oefenen op deze ontwikkelingen en zo de positie van patiënten te helpen versterken. 
  • Vacatie- en onkostenvergoeding.

Wanneer jij bij ons kan komen werken 

Lijkt het je wat om de ledenraad te komen versterken? Kijk even of je onderstaande competenties kunt afvinken:

  • Je bent minimaal 10 uur per maand (verdeeld over 4 weken) beschikbaar.
  • Je beschikt over goede mondelinge, digitale en schriftelijke vaardigheden.
  • Je kunt je inleven in de algemene belangen van patiënten, waarbij je in staat moet zijn om problematiek van individuele patiënten te vertalen naar het gemeenschappelijk patiënten belang.
  • Je kan (nieuwe) informatie snel tot je te nemen en beleidsstukken lezen, en beoordelen is voor jou geen probleem.
  • Je bezit kennis van of hebt affiniteit met de gezondheidszorg, in het bijzonder de ziekenhuiszorg.
  • Ook heb je de bereidheid om deze kennis je verder eigen te maken.

Er is een voorkeur voor mensen die ervaring hebben met de zorg die geboden wordt door ZMC (aan henzelf, hun partners, of andere belanghebbenden). Medewerkers van het ZMC kunnen geen lid worden van de PTR. Maar oud-medewerkers van het ZMC zijn van harte welkom.

Wil je eerst nog meer weten over de activiteiten en inhoud? Of wil jij lid worden van onze PTR? Dan horen we graag van je! Stuur je motivatie en cv naar ambtelijk secretaris Liesbeth de Boer, e-mailadres: patientenraad@zaansmc.nl.

Misschien ook interessant voor u:

Alles over de cliëntenraad uitgelegd in 5 eenvoudige filmpjes

Profielen leden en voorzitter cliëntenraad

Vergelijkbare berichten

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *