Brief van Staatsecretaris Martin van Rijn aan het College van Burgemeester en Wethouders over de invoering van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) in 2015.
Lees HIER de brief “Invoering Wmo 2015 een feit.”
Brief van Staatsecretaris Martin van Rijn aan het College van Burgemeester en Wethouders over de invoering van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) in 2015.
Lees HIER de brief “Invoering Wmo 2015 een feit.”
Marika Biacsics is als medeoprichter van het Netwerk Cliëntenraden in de Zorg (NCZ) al sinds 2007 betrokken bij- en bezig met- het cliënten perspectief in de zorg. Zij is van 2009 t/m 2013 voorzitter van het bestuur geweest, van 2014 t/m 2018 netwerkvoorzitter en sinds 2018 is zij directeur-bestuurder van NCZ. Marika is nauw betrokken geweest bij het tot stand komen van de aanpassingen aan de Wet Medezeggenschap Cliënten Zorginstellingen (Wmcz 2018) en zij staat al 15 jaar (centrale) cliëntenraden in de gehele zorgsector bij met raad en daad. Zij geeft presentaties/workshops aan cliëntenraden en zorginstellingen over de functie, rol, taak, positie, rechten en plichten, de medezeggenschapsregeling, het contact met de achterban, het profileren en het werven van nieuwe leden maar ook over klachten en geschillen, cliëntenrechten en de wettelijke vertegenwoordiging van cliënten. Inspraak en Medezeggenschap daar draait het bij Marika om en haar motto en drijfveer is: "Inspraak moet leiden tot Invloed!"
De centrale cliëntenraad van Driezorg-Wonen, Welzijn & Zorg uit Zwolle heeft zorgverzekeraar Zilveren Kruis Achmea gemaand onmiddellijk te stoppen met de pilot Zorg in de Wijk.
Niet alles wat de klok slaat is corona zegt Marika Biacsics, directeur NCZ. Wmcz2018 komt eraan en dat betekent verplicht de medezeggenschapsregeling maken.
Gratis webinar op 15 februari om 14.00 uur over het nieuwe reglement van de Geschillencommissie en Ombudsman Zorgverzekeringen (SKGZ)
Cliëntenraden kunnen gevraagd en ongevraagd adviseren over het beleid en de implementatie van E-health binnen de zorginstelling. Gebeurt dit voldoende? Zijn cliëntenraden op de hoogte van de (on)mogelijkheden van E-health?
Vacature Onafhankelijke voorzitter Centrale Cliëntenraad Dimence Groep (GGZ) voor 4 tot 8 uur per week met name in Oost Nederland.
INLEIDING Minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid, Welzijn en Sport heeft de Raad van Ouderen gevraagd advies uit te brengen over ‘Voorbereiden op Ouder worden’. De minister onderkent de urgentie van bewustwording van (jonge) ouderen over voorbereiden op ouder worden , en stelt de vraag hoe dit het beste kan…